sobota, 13 sierpnia 2022 r.  Imieniny: Elwiry, Hipolita, Radosławy
Niedopuszczenie do ruchu a brak przeglądu

Dodano: 24.12.2021 4:41 | 174 odsłon | 0 komentarzy

Od Nowego Roku wchodzą w Ĺźycie nowe stawki mandatów i kary od 1 tys.zł do 3 tys.zł za jazdę pojazdem niedopuszczonym do ruchu. Wszystko pięknie.
Wczytałem się w przepisy, poszperałem w necie i okazuje się , Ĺźe pojazd bez aktualnego przeglądu technicznego wcale nie jest równoznaczny z pojazdem niedopuszczonym do ruchu😂 Pojazd niedopuszczony do ruchu to pojazd sprowadzony zza granicy i nie zarejestrowany w polskim wydziale komunikacji ,bez przeglądu zerowego i wydanego dowodu rejestracyjnego, bez tablic i naklejki ! Polscy handlarze typu Mirek mówi "jest OC na 3 dni i moĹźna wracać na kołach" 😂 Ja bym nie ufał Mirkowi😂 Za brak aktualnego przeglądu grozi zatem niĹźsza kara do 500zł. Pojazd zarejestrowany i dowód rejestracyjny +OC czyli takowy pojazd jest dopuszczony do ruchu i 30 000 zł.
Oczywiście nie namawiam do nie robienia przeglądu. Opisuję tylko zjawisko jazdy bez przeglądu nieco patologiczne za które kary są niskie albo nie ma ich wcale. Gdyby groziła obligatoryjnie kara 30 000zł z urzędu za brak przeglądu, tak jak grozi kara za brak OC automatycznie przez urząd wydawana po sprawdzeniu w bazie ,to pod SKP-ami ustawiałyby się dziś kilometrowe kolejki 😂

Więcej w serwisie forum.gazeta.pl »

Tagi: Olej, MandatKod z obrazka
KomentarzeKomentarze:
reklama

Copyright © 2008 - 2022 web-auto.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone