środa, 05 października 2022 r.  Imieniny: Flawii, Justyna, Rajmunda
Wiadomości z tagiem Mandat  RSS
Niedopuszczenie do ruchu a brak przeglądu

Dodano: 24.12.2021 4:41 | 206 odsłon | 0 komentarzy

Od Nowego Roku wchodzą w Ĺźycie nowe stawki mandatów i kary od 1 tys.zł do 3 tys.zł za jazdę pojazdem niedopuszczonym do ruchu. Wszystko pięknie.
Wczytałem się w przepisy, poszperałem w necie i okazuje się , Ĺźe pojazd bez aktualnego przeglądu technicznego wcale nie jest równoznaczny z pojazdem niedopuszczonym do ruchu😂 Pojazd niedopuszczony do ruchu to pojazd sprowadzony zza granicy i nie zarejestrowany w polskim wydziale komunikacji ,bez przeglądu zerowego i wydanego dowodu rejestracyjnego, bez tablic i naklejki ! Polscy handlarze typu Mirek mówi "jest OC na 3 dni i moĹźna wracać na kołach" 😂 Ja bym nie ufał Mirkowi😂 Za brak aktualnego przeglądu grozi zatem niĹźsza kara do 500zł. Pojazd zarejestrowany i dowód rejestracyjny +OC czyli takowy pojazd jest dopuszczony do ruchu i 30 000 zł.
Oczywiście nie namawiam do nie robienia przeglądu. Opisuję tylko zjawisko jazdy bez przeglądu nieco patologiczne za które kary są niskie albo nie ma ich wcale. Gdyby groziła obligatoryjnie kara 30 000zł z urzędu za brak przeglądu, tak jak grozi kara za brak OC automatycznie przez urząd wydawana po sprawdzeniu w bazie ,to pod SKP-ami ustawiałyby się dziś kilometrowe kolejki 😂

Tagi: Olej, Mandat
Źródło: https:

Zachodnia bialorus i samochody

Dodano: 21.12.2021 4:41 | 57 odsłon | 0 komentarzy

Sztab operacji "Jesień 5" kazał uwięzić aktywistów. Ujawniamy kulisy tajnej akcji i nazwiska policjantów
Piotr Ĺťytnicki
Polska policja sięgnęła po metody jak na Białorusi. 30 października 2020 r. uprowadziła i przez cztery godziny bezprawnie więziła związkowców, jadących na Strajk Kobiet. Była to bezprawna, odgórnie zaplanowana i sterowana akcja.
Jesienią ubiegłego roku policjanci rozprawiali się na ulicach z protestującymi w obronie praw kobiet. Posłanki rażono gazem pieprzowym, brutalni tajniacy wchodzili w tłum z pałkami teleskopowymi. Były to najbardziej znane, ale niejedyne przykłady represji.
Protesty kobiet przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego poparł załoĹźony w Poznaniu związek zawodowy Inicjatywa Pracownicza. 30 października 2020 r. członkowie krajowych władz związku mieli przemawiać na Strajku Kobiet w Warszawie, który zgromadził ponad 100 tys. ludzi. Mimo Ĺźe wyjechali z Poznania z duĹźym wyprzedzeniem, do stolicy nie dojechali.
Ich samochód zatrzymywano do kontroli trzy razy. Za trzecim policjanci wyciągnęli związkowców z auta, zakuli im ręce z tyłu kajdankami i uwięzili na cztery godziny w komendzie w Pruszkowie. Wypuścili, gdy protest się juĹź kończył. Pisaliśmy o tym w „Wyborczej" kilka razy. Wielu szczegółów nie dało się jednak ustalić.
Do niejawnych policyjnych dokumentów dotarła warszawska prokuratorka Natalia Zajączkowska, która dostała zawiadomienie o popełnieniu przez policjantów przestępstwa. Zajączkowska ich rozgrzeszyła, choć zebrane przez nią informacje jasno wskazują, Ĺźe uwięzienie związkowców było zaplanowaną, bezpodstawną i bezprawną akcją policji. Przypomina to działania komunistycznej SłuĹźby Bezpieczeństwa czy białoruskiej milicji.
Policja czeka na autostradzie
PodróĹź z Poznania do Warszawy autostradą A2 zajmuje trzy godziny. Związkowcy wyjeĹźdĹźają z duĹźym wyprzedzeniem, ok. godz. 11.30. Pierwszy patrol zatrzymuje ich do kontroli w okolicach Koła, jeszcze w Wielkopolsce. Kierowca dostaje mandat za przekroczenie prędkości.
O godz. 13.30 słuĹźbę rozpoczynają policjanci warszawskiej drogówki: młodszy aspirant Marcin Lisiecki i sierĹźant Karolina Ĺťak.
Na odprawie dostają rozkaz: pojechać na autostradę A2 i wypatrywać samochodu ze związkowcami. Znają jego markę i numer rejestracyjny.
Nieoznakowany radiowóz zatrzymują na pasie zieleni między jezdniami autostrady. Lisiecki obserwuje samochody przez lornetkę. O godz. 14.42 zauwaĹźa samochód związkowców. Nie daje sygnału do zatrzymania, ale po chwili zaczyna pościg: włącza sygnały świetlne i dźwiękowe, kaĹźe zjechać na parking w Pruszkowie.
Nagranie z wideorejestratora w radiowozie potwierdza, że Lisiecki i Żak skontaktowali się z centralą. Dostali polecenie zatrzymania samochodu.
Kontrola trwa ponad 40 minut. Lisiecki legitymuje kierowcę i pasaĹźerów, w sumie pięć osób. Zagląda pod maskę samochodu. Stwierdza, Ĺźe akumulator nie jest przymocowany na stałe. Wypisuje kierowcy 100-złotowy mandat, zatrzymuje prawo jazdy i zakazuje dalszej jazdy. Zagląda teĹź do bagaĹźnika. Wyciąga i fotografuje dwie czarno-czerwone flagi oraz transparent z napisem „Socjalny Kongres Kobiet". Informuje o tym centralę.
Kierowca naprawia mocowanie akumulatora. Lisiecki jako dowódca patrolu uznaje, Ĺźe „ustały podstawy do zatrzymania prawa jazdy". Zwraca dokument i pozwala związkowcom kontynuować podróĹź. Zgłasza to centrali.
O godz. 15.30, sześć minut po odjeździe samochodu, Lisiecki dostaje kolejne polecenie: jeszcze raz zatrzymać samochód, a następnie zatrzymać prewencyjnie wszystkich podróĹźujących. Radiowóz znów rusza w pościg. Zatrzymuje związkowców niedaleko węzła Salomea. Okłamuje ich, Ĺźe dane kierowcy, wcześniej dokładnie sprawdzone, nie zgadzają się nagle z zapisami w policyjnym systemie i trzeba to wyjaśnić.
Mija kolejna godzina. NadjeĹźdĹźa wsparcie: policjanci z oddziałów prewencji z Piaseczna. O godz. 16.33 wyciągają związkowców z samochodu i zakuwają w kajdanki.
– Dlaczego nas zatrzymujecie? – pytają związkowcy, ale policjanci nie odpowiadają. Wiozą ich do komendy w Pruszkowie, sadzają w osobnych pokojach. Nie tylko kierowca, ale takĹźe pasaĹźerowie muszą dmuchać w alkomat. Są trzeźwi. Ślina kierowcy trafia dodatkowo do narkotestu. Ten wynik teĹź jest negatywny.
Policjanci rewidują związkowców, każą zdejmować buty. Nie sporządzają protokołów zatrzymania, nie informują teĹź o prawach, jakie przysługują zatrzymanym. – Nie jesteście zatrzymani – przekonują.
– To moĹźemy wyjść? – pytają związkowcy. – Nie moĹźecie – pada odpowiedź.
Związkowcy nie mogą korzystać z telefonów. Policjanci odmawiają im kontaktów z adwokatem. Wyprowadzają ich z komendy dopiero po godz. 20. Raz jeszcze sprawdzają samochód, przeszukują plecaki związkowców. Znajdują farbę w spreju i gaz pieprzowy, ale ich nie zatrzymują, bo nie są to zakazane przedmioty. W końcu związkowcy mogą jechać – tyle Ĺźe protest, na którym mieli przemawiać, juĹź się kończy.
Związkowcy zaskarĹźają działania policji. Sąd w Pruszkowie orzeka: „Zatrzymanie odbyło się bez podstawy prawnej i było nielegalne, bezzasadne i nieprawidłowe". Związkowcy występują o zadośćuczynienie od skarbu państwa. Sąd Okręgowy w Warszawie przyznaje kaĹźdemu z nich po 2 tys. zł, w sumie 10 tys. zł. Ich wniosek popiera nawet obecny na rozprawie prokurator. Związkowcy zawiadamiają równieĹź prokuraturę o przekroczeniu przez policjantów uprawnień.
Państwo zapłaci za policyjne porwanie na tle politycznym. Poparł to nawet prokurator
Zebrane przez prokuraturę dokumenty i nagrania rozmów między policjantami potwierdzają, Ĺźe funkcjonariusze drogówki Marcin Lisiecki i Karolina Ĺťak byli jedynie wykonawcami poleceń przełoĹźonych.
Gdy Strajk Kobiet zapowiada ogólnopolską demonstrację w Warszawie, komendant stołecznej policji Paweł Dobrodziej sięga po procedurę zarezerwowaną na sytuacje kryzysowe. 30 października 2020 r. zarządza operację policyjną pod kryptonimem „Jesień 5". Uzasadnia to moĹźliwym łamaniem prawa podczas protestów w Warszawie. Dobrodziej powołuje teĹź sztab operacji, który ma koordynować działania policjantów z róĹźnych pionów.
Plan działań powołuje się na zdobyte operacyjnie informacje. Wynika z nich, Ĺźe „kibice/pseudokibice Legii Warszawa popierają protest kobiet, ale uwaĹźają, Ĺźe środowiska lewackie, w tym Antifa, wykorzystają protest do manifestowania swoich poglądów". Kibole, jak wynika z tych ustaleń, mobilizują się do ochrony kościołów przed aktami wandalizmu. Zbroją się w pałki teleskopowe i pojemniki z gazem, bo uzbrojeni mają być takĹźe członkowie Antify.
Ponadto policja ustala, że na protest do Warszawy mają przyjechać „członkowie organizacji lewicowych z Czech, Niemiec i Francji", zaś kibole Legii zamierzają ich zaatakować.
Policja ustala teĹź, Ĺźe do Warszawy wybiera się „uzbrojona w noĹźe grupa neofaszystów z ugrupowania ANFIS", którzy planują demolować i niszczyć kościoły.
Co najmniej część tych operacyjnych ustaleń budzi wątpliwości. Policja powtarza narrację skrajnej prawicy o członkach rzekomej Antify, choć nie istnieje Ĺźadna organizacja o takiej nazwie. W rzeczywistości to jedynie skrótowe określenie ruchu antyfaszystowskiego, bardzo róĹźnorodnej i luźno powiązanej sieci ludzi, których łączy sprzeciw wobec rasizmu i faszyzmu.
Kompletnie niewiarygodna jest natomiast informacja o neofaszystach z grupy ANFIS, których celem miały być kościoły.
Prof. Rafał Pankowski, socjolog ze stowarzyszenia Nigdy Więcej, badacz ruchów neofaszystowskich, potwierdza: – To wygląda na jakiś humbug. Nigdy nie słyszałem o Ĺźadnej grupie pod nazwą ANFIS. Na skrajnej prawicy istnieją co prawda grupy neopogańskie o charakterze jednocześnie antysemickim i antychrześcijańskim, jak Zadruga czy Niklot, ale one co roku maszerują ramię w ramię z Robertem Bąkiewiczem na Marszu Niepodległości pod ochroną instytucji państwowych. Swego czasu ujawniliśmy na łamach magazynu „Nigdy Więcej", Ĺźe neofaszyści sprofanowali w nocy pomnik Jana Pawła II w Szczecinie, próbując upozorować akcje antyfaszystów. W ostatnich latach

Źródło: https:

E-toll PL Bilet - jak to działa?

Dodano: 17.12.2021 4:40 | 111 odsłon | 0 komentarzy

Zainstalowałem apkę "E-toll PL Bilet", Kupiłem bilety na państwową autostradę, przejechałem - nawet fajnie się jedzie jak na bramkach nie ma szlabanu - to jest fajne, ale bilety mi się nie pojawiły w aplikacji jako "skasowane", "użyte" itp.
Orientujecie się?
Teoretycznie każdy może przejechać ale przejazd bez biletu to mandat 500 zł.

Źródło: https:

Jednak "chcącemu nie dzieje się krzywda"

Dodano: 19.11.2021 4:41 | 113 odsłon | 0 komentarzy

W ramach dyskusji, czy spowalniany złośliwie może spełnić życzenia spowalniającego i przywalić mu w dupę:

Bo wyhamować można było bez problemu ...

Tagi: Jaguar, MG, Mandat
Źródło: https:

Jest jakis tam Talmud, kodeks, czy PORD, ale...

Dodano: 07.11.2021 4:40 | 49 odsłon | 0 komentarzy

czy jeszcze jakis inny chuj co glosi ze:
Art. 23.
1. Kierujący pojazdem jest obowiązany:
1) przy wymijaniu zachować bezpieczny odstęp od wymijanego pojazdu lub uczestnika ruchu, a w razie potrzeby zjechać na prawo i zmniejszyć prędkość lub zatrzymać się;
2) przy omijaniu zachować bezpieczny odstęp od omijanego pojazdu, uczestnika ruchu lub przeszkody, a w razie potrzeby zmniejszyć prędkość; omijanie pojazdu sygnalizującego zamiar skręcenia w lewo może odbywać się tylko z jego prawej strony;
Jeszcze sto piecdziesiat pierdul na przyklad o jezdzie jak najblizej jakiejs krawedzi, do dzis nie wiem ktorej bo czy jadac lewym pasem jednokierunkowej nie ryzykuje mandatem, ale chuj tam. Pieszy przechodzacy przez jezdnie jak kurwa wejdzie na jezdnie to jest uczestnikiem ruchu na tej jezdni? Czy jak na jezdni spotyka sie pieszy idacy i ktos "kierujacy" to tylko kierowca jest uczestnikiem ruchu pomimo ze pieszy idzie czyli sie rusza?
DO CZEGO JEST KURWA ZOBOWIAZANY PIESZY??? Nie musi zachowac szczegolnej ostroznosci?

Tagi: ADAC, Mandat
Źródło: https:

Donosi? stra?y miejskiej na kierowcw. W nagrod? dosta?... 1000 z? mandatu

Dodano: 17.08.2020 13:11 | 97 odsłon | 0 komentarzy

Pan Jacek, spo?eczny szeryf, od lat donosi stra?y miejskiej na ?le zaparkowane pojazdy, ??daj?c egzekwowania prawa. Kiedy jednak to od niego za??dano zastosowania si? do przepisw, nie by? zainteresowany. Dosta? srogi mandat.

Tagi: Mandat
Źródło: https:

Pozdrowi? fotoradar ?rodkowym palcem, dosta? gigantyczny mandat

Dodano: 10.08.2020 15:37 | 115 odsłon | 0 komentarzy

Fotoradar to niby rzecz martwa i bez uczu?, ale za ka?dym drogowym s?upkiem z aparatem stoi go?? od obrbki zdj??, ktry mo?e poczu? si? bardzo dotkni?ty. Dlatego dla pewnego kierowcy z Niemiec ?agodna kara za przekroczenie pr?dko?ci o 11 km/h zamieni?a si? w 1500 euro mandatu i miesi?czny zakaz prowadzenia auta. Wszystko przez to, ?e przeje?d?aj?c obok urz?dzenia wykona? jeden, drobny gest...

Źródło: https:

21 punktw karnych, 2 tysi?ce z?otych mandatu. Ten go?? drogo zap?aci? za k?tni? z ?on?

Dodano: 10.08.2020 11:39 | 100 odsłon | 0 komentarzy

Rwne oczko, czyli 21 punktw karnych zdoby? 42-letni motocyklista z Legnicy, ktrego jazd? nagra? patrol grupy Speed. M??czyzna otrzyma? tak?e 2 tysi?ce z?otych mandatu.

Źródło: https:

Stra? miejska znw b?dzie wlepia? kierowcom mandaty! Jest projekt rozporz?dzenia

Dodano: 10.07.2020 16:41 | 122 odsłon | 0 komentarzy

Stra? miejska odzyska cz??? swoich dawnych uprawnie?. MSWiA przygotowa?o projekt rozporz?dzenia, w ktrym nadaje tej s?u?bie mo?liwo?? karania mandatami kierowcw wje?d?aj?cych bez zezwolenia do zielonych stref.

Tagi: Mandat
Źródło: https:

Jecha?a Fordem Focusem... 703 km/h! Tak przynajmniej twierdzi fotoradar

Dodano: 09.07.2020 22:19 | 131 odsłon | 0 komentarzy

703 km/h - tak? pr?dko?? pojazdu zarejestrowa? fotoradar we w?oskiej miejscowo?ci Offagna. Urz?dnik odpowiedzialny za obs?ug? radaru wystawi? mandat na ponad 850 euro.

Tagi: Ford, Mandat
Źródło: https:

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2022 web-auto.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone