piątek, 01 lipca 2022 r.  Imieniny: Bogusza, Haliny, Mariana
Wiadomości z tagiem Olej  RSS
Niedopuszczenie do ruchu a brak przeglądu

Dodano: 24.12.2021 4:41 | 136 odsłon | 0 komentarzy

Od Nowego Roku wchodzą w Ĺźycie nowe stawki mandatów i kary od 1 tys.zł do 3 tys.zł za jazdę pojazdem niedopuszczonym do ruchu. Wszystko pięknie.
Wczytałem się w przepisy, poszperałem w necie i okazuje się , Ĺźe pojazd bez aktualnego przeglądu technicznego wcale nie jest równoznaczny z pojazdem niedopuszczonym do ruchu😂 Pojazd niedopuszczony do ruchu to pojazd sprowadzony zza granicy i nie zarejestrowany w polskim wydziale komunikacji ,bez przeglądu zerowego i wydanego dowodu rejestracyjnego, bez tablic i naklejki ! Polscy handlarze typu Mirek mówi "jest OC na 3 dni i moĹźna wracać na kołach" 😂 Ja bym nie ufał Mirkowi😂 Za brak aktualnego przeglądu grozi zatem niĹźsza kara do 500zł. Pojazd zarejestrowany i dowód rejestracyjny +OC czyli takowy pojazd jest dopuszczony do ruchu i 30 000 zł.
Oczywiście nie namawiam do nie robienia przeglądu. Opisuję tylko zjawisko jazdy bez przeglądu nieco patologiczne za które kary są niskie albo nie ma ich wcale. Gdyby groziła obligatoryjnie kara 30 000zł z urzędu za brak przeglądu, tak jak grozi kara za brak OC automatycznie przez urząd wydawana po sprawdzeniu w bazie ,to pod SKP-ami ustawiałyby się dziś kilometrowe kolejki 😂

Tagi: Olej, Mandat
Źródło: https:

Solaris dostarczy trolejbusy do Budapesztu

Dodano: 22.12.2021 16:12 | 68 odsłon | 0 komentarzy

Konsorcjum firm Solaris Bus & Coach oraz Skoda Electric przekaże kolejne trolejbusy dla stolicy Węgier.

Tagi: Skoda, Olej
Źródło: https:

[OT] bezprawie się szerzy...

Dodano: 22.12.2021 4:40 | 98 odsłon | 0 komentarzy


Uczciwa i silna władza nie potrzebuje uciekać się do takich rzeczy by wygrywać kolejne wybory.
"...strona izraelska zabroniła dalszego oferowania Pegasusa Polsce i Węgrom. Powód? Kraje te znalazły się na liście reĹźimów autokratycznych."
Będzie można kiedyś opowiadać dzieciom (ale po cichu i po ciemku) jak demokracja zmieniła się demokraturę.
--
Pozdrawiam,
galtom
"Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac?" - George Carlin

Tagi: Olej
Źródło: https:

Zachodnia bialorus i samochody

Dodano: 21.12.2021 4:41 | 37 odsłon | 0 komentarzy

Sztab operacji "Jesień 5" kazał uwięzić aktywistów. Ujawniamy kulisy tajnej akcji i nazwiska policjantów
Piotr Ĺťytnicki
Polska policja sięgnęła po metody jak na Białorusi. 30 października 2020 r. uprowadziła i przez cztery godziny bezprawnie więziła związkowców, jadących na Strajk Kobiet. Była to bezprawna, odgórnie zaplanowana i sterowana akcja.
Jesienią ubiegłego roku policjanci rozprawiali się na ulicach z protestującymi w obronie praw kobiet. Posłanki rażono gazem pieprzowym, brutalni tajniacy wchodzili w tłum z pałkami teleskopowymi. Były to najbardziej znane, ale niejedyne przykłady represji.
Protesty kobiet przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego poparł załoĹźony w Poznaniu związek zawodowy Inicjatywa Pracownicza. 30 października 2020 r. członkowie krajowych władz związku mieli przemawiać na Strajku Kobiet w Warszawie, który zgromadził ponad 100 tys. ludzi. Mimo Ĺźe wyjechali z Poznania z duĹźym wyprzedzeniem, do stolicy nie dojechali.
Ich samochód zatrzymywano do kontroli trzy razy. Za trzecim policjanci wyciągnęli związkowców z auta, zakuli im ręce z tyłu kajdankami i uwięzili na cztery godziny w komendzie w Pruszkowie. Wypuścili, gdy protest się juĹź kończył. Pisaliśmy o tym w „Wyborczej" kilka razy. Wielu szczegółów nie dało się jednak ustalić.
Do niejawnych policyjnych dokumentów dotarła warszawska prokuratorka Natalia Zajączkowska, która dostała zawiadomienie o popełnieniu przez policjantów przestępstwa. Zajączkowska ich rozgrzeszyła, choć zebrane przez nią informacje jasno wskazują, Ĺźe uwięzienie związkowców było zaplanowaną, bezpodstawną i bezprawną akcją policji. Przypomina to działania komunistycznej SłuĹźby Bezpieczeństwa czy białoruskiej milicji.
Policja czeka na autostradzie
PodróĹź z Poznania do Warszawy autostradą A2 zajmuje trzy godziny. Związkowcy wyjeĹźdĹźają z duĹźym wyprzedzeniem, ok. godz. 11.30. Pierwszy patrol zatrzymuje ich do kontroli w okolicach Koła, jeszcze w Wielkopolsce. Kierowca dostaje mandat za przekroczenie prędkości.
O godz. 13.30 słuĹźbę rozpoczynają policjanci warszawskiej drogówki: młodszy aspirant Marcin Lisiecki i sierĹźant Karolina Ĺťak.
Na odprawie dostają rozkaz: pojechać na autostradę A2 i wypatrywać samochodu ze związkowcami. Znają jego markę i numer rejestracyjny.
Nieoznakowany radiowóz zatrzymują na pasie zieleni między jezdniami autostrady. Lisiecki obserwuje samochody przez lornetkę. O godz. 14.42 zauwaĹźa samochód związkowców. Nie daje sygnału do zatrzymania, ale po chwili zaczyna pościg: włącza sygnały świetlne i dźwiękowe, kaĹźe zjechać na parking w Pruszkowie.
Nagranie z wideorejestratora w radiowozie potwierdza, że Lisiecki i Żak skontaktowali się z centralą. Dostali polecenie zatrzymania samochodu.
Kontrola trwa ponad 40 minut. Lisiecki legitymuje kierowcę i pasaĹźerów, w sumie pięć osób. Zagląda pod maskę samochodu. Stwierdza, Ĺźe akumulator nie jest przymocowany na stałe. Wypisuje kierowcy 100-złotowy mandat, zatrzymuje prawo jazdy i zakazuje dalszej jazdy. Zagląda teĹź do bagaĹźnika. Wyciąga i fotografuje dwie czarno-czerwone flagi oraz transparent z napisem „Socjalny Kongres Kobiet". Informuje o tym centralę.
Kierowca naprawia mocowanie akumulatora. Lisiecki jako dowódca patrolu uznaje, Ĺźe „ustały podstawy do zatrzymania prawa jazdy". Zwraca dokument i pozwala związkowcom kontynuować podróĹź. Zgłasza to centrali.
O godz. 15.30, sześć minut po odjeździe samochodu, Lisiecki dostaje kolejne polecenie: jeszcze raz zatrzymać samochód, a następnie zatrzymać prewencyjnie wszystkich podróĹźujących. Radiowóz znów rusza w pościg. Zatrzymuje związkowców niedaleko węzła Salomea. Okłamuje ich, Ĺźe dane kierowcy, wcześniej dokładnie sprawdzone, nie zgadzają się nagle z zapisami w policyjnym systemie i trzeba to wyjaśnić.
Mija kolejna godzina. NadjeĹźdĹźa wsparcie: policjanci z oddziałów prewencji z Piaseczna. O godz. 16.33 wyciągają związkowców z samochodu i zakuwają w kajdanki.
– Dlaczego nas zatrzymujecie? – pytają związkowcy, ale policjanci nie odpowiadają. Wiozą ich do komendy w Pruszkowie, sadzają w osobnych pokojach. Nie tylko kierowca, ale takĹźe pasaĹźerowie muszą dmuchać w alkomat. Są trzeźwi. Ślina kierowcy trafia dodatkowo do narkotestu. Ten wynik teĹź jest negatywny.
Policjanci rewidują związkowców, każą zdejmować buty. Nie sporządzają protokołów zatrzymania, nie informują teĹź o prawach, jakie przysługują zatrzymanym. – Nie jesteście zatrzymani – przekonują.
– To moĹźemy wyjść? – pytają związkowcy. – Nie moĹźecie – pada odpowiedź.
Związkowcy nie mogą korzystać z telefonów. Policjanci odmawiają im kontaktów z adwokatem. Wyprowadzają ich z komendy dopiero po godz. 20. Raz jeszcze sprawdzają samochód, przeszukują plecaki związkowców. Znajdują farbę w spreju i gaz pieprzowy, ale ich nie zatrzymują, bo nie są to zakazane przedmioty. W końcu związkowcy mogą jechać – tyle Ĺźe protest, na którym mieli przemawiać, juĹź się kończy.
Związkowcy zaskarĹźają działania policji. Sąd w Pruszkowie orzeka: „Zatrzymanie odbyło się bez podstawy prawnej i było nielegalne, bezzasadne i nieprawidłowe". Związkowcy występują o zadośćuczynienie od skarbu państwa. Sąd Okręgowy w Warszawie przyznaje kaĹźdemu z nich po 2 tys. zł, w sumie 10 tys. zł. Ich wniosek popiera nawet obecny na rozprawie prokurator. Związkowcy zawiadamiają równieĹź prokuraturę o przekroczeniu przez policjantów uprawnień.
Państwo zapłaci za policyjne porwanie na tle politycznym. Poparł to nawet prokurator
Zebrane przez prokuraturę dokumenty i nagrania rozmów między policjantami potwierdzają, Ĺźe funkcjonariusze drogówki Marcin Lisiecki i Karolina Ĺťak byli jedynie wykonawcami poleceń przełoĹźonych.
Gdy Strajk Kobiet zapowiada ogólnopolską demonstrację w Warszawie, komendant stołecznej policji Paweł Dobrodziej sięga po procedurę zarezerwowaną na sytuacje kryzysowe. 30 października 2020 r. zarządza operację policyjną pod kryptonimem „Jesień 5". Uzasadnia to moĹźliwym łamaniem prawa podczas protestów w Warszawie. Dobrodziej powołuje teĹź sztab operacji, który ma koordynować działania policjantów z róĹźnych pionów.
Plan działań powołuje się na zdobyte operacyjnie informacje. Wynika z nich, Ĺźe „kibice/pseudokibice Legii Warszawa popierają protest kobiet, ale uwaĹźają, Ĺźe środowiska lewackie, w tym Antifa, wykorzystają protest do manifestowania swoich poglądów". Kibole, jak wynika z tych ustaleń, mobilizują się do ochrony kościołów przed aktami wandalizmu. Zbroją się w pałki teleskopowe i pojemniki z gazem, bo uzbrojeni mają być takĹźe członkowie Antify.
Ponadto policja ustala, że na protest do Warszawy mają przyjechać „członkowie organizacji lewicowych z Czech, Niemiec i Francji", zaś kibole Legii zamierzają ich zaatakować.
Policja ustala teĹź, Ĺźe do Warszawy wybiera się „uzbrojona w noĹźe grupa neofaszystów z ugrupowania ANFIS", którzy planują demolować i niszczyć kościoły.
Co najmniej część tych operacyjnych ustaleń budzi wątpliwości. Policja powtarza narrację skrajnej prawicy o członkach rzekomej Antify, choć nie istnieje Ĺźadna organizacja o takiej nazwie. W rzeczywistości to jedynie skrótowe określenie ruchu antyfaszystowskiego, bardzo róĹźnorodnej i luźno powiązanej sieci ludzi, których łączy sprzeciw wobec rasizmu i faszyzmu.
Kompletnie niewiarygodna jest natomiast informacja o neofaszystach z grupy ANFIS, których celem miały być kościoły.
Prof. Rafał Pankowski, socjolog ze stowarzyszenia Nigdy Więcej, badacz ruchów neofaszystowskich, potwierdza: – To wygląda na jakiś humbug. Nigdy nie słyszałem o Ĺźadnej grupie pod nazwą ANFIS. Na skrajnej prawicy istnieją co prawda grupy neopogańskie o charakterze jednocześnie antysemickim i antychrześcijańskim, jak Zadruga czy Niklot, ale one co roku maszerują ramię w ramię z Robertem Bąkiewiczem na Marszu Niepodległości pod ochroną instytucji państwowych. Swego czasu ujawniliśmy na łamach magazynu „Nigdy Więcej", Ĺźe neofaszyści sprofanowali w nocy pomnik Jana Pawła II w Szczecinie, próbując upozorować akcje antyfaszystów. W ostatnich latach

Źródło: https:

Mistrz kierownicy ucieka 1,2,3...

Dodano: 19.12.2021 4:41 | 32 odsłon | 0 komentarzy

Tak patrząc na fajną samochodową komedię "Mistrz kierownicy ucieka" (1977) i jej 2 kolejne części (1980, 1983) to oprócz fajnych pościgów samochodowych i prostej rozrywki filmy te trochę pokazują teĹź sposób Ĺźycia amerykańskiego społeczeństwa 40 lat temu.
I kurcze naszła mnie taka refleksja, że Amerykanie mieli 40 lat temu więcej luzu w życiu niż my Polacy obecnie, po 32 latach od upadku komuny. Jesteśmy zestresowani, zagonieni, na dorobku, ciągle w niedoczasie. Nie umiemy się dobrze relaksować. Pomijam warunki życia w czasach pandemii. A czy mieli więcej luzu 40 lat temu niż Amerykanie dzisiaj mają?
To jest dobre pytanie i być może Jeep odpowie na nie :)

Tagi: Jeep, Olej
Źródło: https:

BOŚ ma umowę z PSA Finance

Dodano: 15.12.2021 11:00 | 73 odsłon | 0 komentarzy

Bank Ochrony Środowiska podpisał kolejną umowę o współpracy z firmą leasingową w ramach realizacji programu „Mój elektryk”.

Tagi: Olej
Źródło: https:

Wideomarketing na stacji dealerskiej - praktyczne porady i przykłady dobrych działań

Dodano: 15.12.2021 10:39 | 29 odsłon | 0 komentarzy

W kolejnej rozmowie Stacji Marketing, gościem Mateusza Pośpiesznego jest Janusz Pietroszek z Vireo Media. Tematem rozmowy jest wideo marketing, omówiony zostanie również sposób, w jaki można wdrożyć go w firmie.

Tagi: Dealer, Olej
Źródło: https:

Kolejny chojrak bez papierow

Dodano: 15.12.2021 4:41 | 28 odsłon | 0 komentarzy


ten tez zasluguje na podziw i oklaski?

Tagi: Olej
Źródło: https:

I co ? Nadal nie wierzycie w cuda ?

Dodano: 14.12.2021 4:40 | 27 odsłon | 0 komentarzy

Dzis w wiadomosciach bylo o (chyba s.p.) Durczoku. Twierdza, ze nawalony przelecial 360 km ze srednia 140. Chociaz jak go zatrzymali, to akurat "pędził" 96.
dla porownania:
"W Poznaniu za jego kierownicą usiadł Andrzej Jaroszewicz - syn ówczesnego premiera Piotra. Jaroszewicz od razu ustanowił rekord toru czasem 1.36,9 min (obiekt ma długość 4083 m"
To daje ok 150 km/h
Kolejny dowod dla barankow, ze trzeba wierzyc telewizji...
--

Tagi: Aro, Olej
Źródło: https:

TOP 7 zmian na 2022 rok w przepisach dla spółek

Dodano: 09.12.2021 16:25 | 35 odsłon | 0 komentarzy

Jak co roku prawnicy z zespołu Kancelarii Prawnej Grant Thornton przygotowali dla firm zbiorcze zestawienie kluczowych zmian w prawie na kolejny rok.

Tagi: Olej
Źródło: https:

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2022 web-auto.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone