piątek, 21 stycznia 2022 r.  Imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory
Wiadomości z tagiem Policja  RSS
Zachodnia bialorus i samochody

Dodano: 21.12.2021 4:41 | 8 odsłon | 0 komentarzy

Sztab operacji "Jesień 5" kazał uwięzić aktywistów. Ujawniamy kulisy tajnej akcji i nazwiska policjantów
Piotr Ĺťytnicki
Polska policja sięgnęła po metody jak na Białorusi. 30 października 2020 r. uprowadziła i przez cztery godziny bezprawnie więziła związkowców, jadących na Strajk Kobiet. Była to bezprawna, odgórnie zaplanowana i sterowana akcja.
Jesienią ubiegłego roku policjanci rozprawiali się na ulicach z protestującymi w obronie praw kobiet. Posłanki rażono gazem pieprzowym, brutalni tajniacy wchodzili w tłum z pałkami teleskopowymi. Były to najbardziej znane, ale niejedyne przykłady represji.
Protesty kobiet przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego poparł załoĹźony w Poznaniu związek zawodowy Inicjatywa Pracownicza. 30 października 2020 r. członkowie krajowych władz związku mieli przemawiać na Strajku Kobiet w Warszawie, który zgromadził ponad 100 tys. ludzi. Mimo Ĺźe wyjechali z Poznania z duĹźym wyprzedzeniem, do stolicy nie dojechali.
Ich samochód zatrzymywano do kontroli trzy razy. Za trzecim policjanci wyciągnęli związkowców z auta, zakuli im ręce z tyłu kajdankami i uwięzili na cztery godziny w komendzie w Pruszkowie. Wypuścili, gdy protest się juĹź kończył. Pisaliśmy o tym w „Wyborczej" kilka razy. Wielu szczegółów nie dało się jednak ustalić.
Do niejawnych policyjnych dokumentów dotarła warszawska prokuratorka Natalia Zajączkowska, która dostała zawiadomienie o popełnieniu przez policjantów przestępstwa. Zajączkowska ich rozgrzeszyła, choć zebrane przez nią informacje jasno wskazują, Ĺźe uwięzienie związkowców było zaplanowaną, bezpodstawną i bezprawną akcją policji. Przypomina to działania komunistycznej SłuĹźby Bezpieczeństwa czy białoruskiej milicji.
Policja czeka na autostradzie
PodróĹź z Poznania do Warszawy autostradą A2 zajmuje trzy godziny. Związkowcy wyjeĹźdĹźają z duĹźym wyprzedzeniem, ok. godz. 11.30. Pierwszy patrol zatrzymuje ich do kontroli w okolicach Koła, jeszcze w Wielkopolsce. Kierowca dostaje mandat za przekroczenie prędkości.
O godz. 13.30 słuĹźbę rozpoczynają policjanci warszawskiej drogówki: młodszy aspirant Marcin Lisiecki i sierĹźant Karolina Ĺťak.
Na odprawie dostają rozkaz: pojechać na autostradę A2 i wypatrywać samochodu ze związkowcami. Znają jego markę i numer rejestracyjny.
Nieoznakowany radiowóz zatrzymują na pasie zieleni między jezdniami autostrady. Lisiecki obserwuje samochody przez lornetkę. O godz. 14.42 zauwaĹźa samochód związkowców. Nie daje sygnału do zatrzymania, ale po chwili zaczyna pościg: włącza sygnały świetlne i dźwiękowe, kaĹźe zjechać na parking w Pruszkowie.
Nagranie z wideorejestratora w radiowozie potwierdza, że Lisiecki i Żak skontaktowali się z centralą. Dostali polecenie zatrzymania samochodu.
Kontrola trwa ponad 40 minut. Lisiecki legitymuje kierowcę i pasaĹźerów, w sumie pięć osób. Zagląda pod maskę samochodu. Stwierdza, Ĺźe akumulator nie jest przymocowany na stałe. Wypisuje kierowcy 100-złotowy mandat, zatrzymuje prawo jazdy i zakazuje dalszej jazdy. Zagląda teĹź do bagaĹźnika. Wyciąga i fotografuje dwie czarno-czerwone flagi oraz transparent z napisem „Socjalny Kongres Kobiet". Informuje o tym centralę.
Kierowca naprawia mocowanie akumulatora. Lisiecki jako dowódca patrolu uznaje, Ĺźe „ustały podstawy do zatrzymania prawa jazdy". Zwraca dokument i pozwala związkowcom kontynuować podróĹź. Zgłasza to centrali.
O godz. 15.30, sześć minut po odjeździe samochodu, Lisiecki dostaje kolejne polecenie: jeszcze raz zatrzymać samochód, a następnie zatrzymać prewencyjnie wszystkich podróĹźujących. Radiowóz znów rusza w pościg. Zatrzymuje związkowców niedaleko węzła Salomea. Okłamuje ich, Ĺźe dane kierowcy, wcześniej dokładnie sprawdzone, nie zgadzają się nagle z zapisami w policyjnym systemie i trzeba to wyjaśnić.
Mija kolejna godzina. NadjeĹźdĹźa wsparcie: policjanci z oddziałów prewencji z Piaseczna. O godz. 16.33 wyciągają związkowców z samochodu i zakuwają w kajdanki.
– Dlaczego nas zatrzymujecie? – pytają związkowcy, ale policjanci nie odpowiadają. Wiozą ich do komendy w Pruszkowie, sadzają w osobnych pokojach. Nie tylko kierowca, ale takĹźe pasaĹźerowie muszą dmuchać w alkomat. Są trzeźwi. Ślina kierowcy trafia dodatkowo do narkotestu. Ten wynik teĹź jest negatywny.
Policjanci rewidują związkowców, każą zdejmować buty. Nie sporządzają protokołów zatrzymania, nie informują teĹź o prawach, jakie przysługują zatrzymanym. – Nie jesteście zatrzymani – przekonują.
– To moĹźemy wyjść? – pytają związkowcy. – Nie moĹźecie – pada odpowiedź.
Związkowcy nie mogą korzystać z telefonów. Policjanci odmawiają im kontaktów z adwokatem. Wyprowadzają ich z komendy dopiero po godz. 20. Raz jeszcze sprawdzają samochód, przeszukują plecaki związkowców. Znajdują farbę w spreju i gaz pieprzowy, ale ich nie zatrzymują, bo nie są to zakazane przedmioty. W końcu związkowcy mogą jechać – tyle Ĺźe protest, na którym mieli przemawiać, juĹź się kończy.
Związkowcy zaskarĹźają działania policji. Sąd w Pruszkowie orzeka: „Zatrzymanie odbyło się bez podstawy prawnej i było nielegalne, bezzasadne i nieprawidłowe". Związkowcy występują o zadośćuczynienie od skarbu państwa. Sąd Okręgowy w Warszawie przyznaje kaĹźdemu z nich po 2 tys. zł, w sumie 10 tys. zł. Ich wniosek popiera nawet obecny na rozprawie prokurator. Związkowcy zawiadamiają równieĹź prokuraturę o przekroczeniu przez policjantów uprawnień.
Państwo zapłaci za policyjne porwanie na tle politycznym. Poparł to nawet prokurator
Zebrane przez prokuraturę dokumenty i nagrania rozmów między policjantami potwierdzają, Ĺźe funkcjonariusze drogówki Marcin Lisiecki i Karolina Ĺťak byli jedynie wykonawcami poleceń przełoĹźonych.
Gdy Strajk Kobiet zapowiada ogólnopolską demonstrację w Warszawie, komendant stołecznej policji Paweł Dobrodziej sięga po procedurę zarezerwowaną na sytuacje kryzysowe. 30 października 2020 r. zarządza operację policyjną pod kryptonimem „Jesień 5". Uzasadnia to moĹźliwym łamaniem prawa podczas protestów w Warszawie. Dobrodziej powołuje teĹź sztab operacji, który ma koordynować działania policjantów z róĹźnych pionów.
Plan działań powołuje się na zdobyte operacyjnie informacje. Wynika z nich, Ĺźe „kibice/pseudokibice Legii Warszawa popierają protest kobiet, ale uwaĹźają, Ĺźe środowiska lewackie, w tym Antifa, wykorzystają protest do manifestowania swoich poglądów". Kibole, jak wynika z tych ustaleń, mobilizują się do ochrony kościołów przed aktami wandalizmu. Zbroją się w pałki teleskopowe i pojemniki z gazem, bo uzbrojeni mają być takĹźe członkowie Antify.
Ponadto policja ustala, że na protest do Warszawy mają przyjechać „członkowie organizacji lewicowych z Czech, Niemiec i Francji", zaś kibole Legii zamierzają ich zaatakować.
Policja ustala teĹź, Ĺźe do Warszawy wybiera się „uzbrojona w noĹźe grupa neofaszystów z ugrupowania ANFIS", którzy planują demolować i niszczyć kościoły.
Co najmniej część tych operacyjnych ustaleń budzi wątpliwości. Policja powtarza narrację skrajnej prawicy o członkach rzekomej Antify, choć nie istnieje Ĺźadna organizacja o takiej nazwie. W rzeczywistości to jedynie skrótowe określenie ruchu antyfaszystowskiego, bardzo róĹźnorodnej i luźno powiązanej sieci ludzi, których łączy sprzeciw wobec rasizmu i faszyzmu.
Kompletnie niewiarygodna jest natomiast informacja o neofaszystach z grupy ANFIS, których celem miały być kościoły.
Prof. Rafał Pankowski, socjolog ze stowarzyszenia Nigdy Więcej, badacz ruchów neofaszystowskich, potwierdza: – To wygląda na jakiś humbug. Nigdy nie słyszałem o Ĺźadnej grupie pod nazwą ANFIS. Na skrajnej prawicy istnieją co prawda grupy neopogańskie o charakterze jednocześnie antysemickim i antychrześcijańskim, jak Zadruga czy Niklot, ale one co roku maszerują ramię w ramię z Robertem Bąkiewiczem na Marszu Niepodległości pod ochroną instytucji państwowych. Swego czasu ujawniliśmy na łamach magazynu „Nigdy Więcej", Ĺźe neofaszyści sprofanowali w nocy pomnik Jana Pawła II w Szczecinie, próbując upozorować akcje antyfaszystów. W ostatnich latach

Źródło: https:

Skrzynia automatyczna to diabelski wynalazek

Dodano: 03.12.2021 4:41 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Co te dziadki probowaly wykombinowac bo ja nie moge zalapac?
Jeden siedzial na siedzeniu pasazera a dwoch probowal ta hondey wypchac czy zapalic na "pych"?
Co znaczy "silnik uruchomil sie"?
No i K ten z siedzenia pasazera postanowil biegi przelaczac i drugin dzadkime na masce wywalil sciane garazu?
Czy to moze kombinacja dziadkow bez pojecie o AT i policjantow bez pojecie jak sie raporty pisze?

Źródło: https:

Nie ma to jak porządny niemiec...

Dodano: 25.11.2021 4:41 | 11 odsłon | 0 komentarzy

Natura czasem dziala wbrew policji i wladzy:
--

Tagi: Policja
Źródło: https:

OT - Centralny rejestr plemników!

Dodano: 24.11.2021 4:40 | 9 odsłon | 0 komentarzy

DrĹźyj Misiu-koniobijco!
Podobno zaraz po centralnym rejestrze ciąż Ministerstwo Zdrowia wprowadzi centralny rejestr plemników!
Koniec bicia konia gdzieś tam w lesie... zatrzyma ciebie policja, za morderstwo na plemnikach!
A tak bardziej serio - czy nie sądzicie, że obecnie rządzącym już zupełnie "odjechał peron", jeżeli chodzi o jakikolwiek kontakt z rzeczywistością i nie tylko skazali nas na kryzys gospodarczy, ale także na potworną zapaść demograficzną, swoimi "księżycowymi" pomysłami?
--
***** ***

Tagi: Mini, Policja
Źródło: https:

Do facetów

Dodano: 05.11.2021 4:41 | 8 odsłon | 0 komentarzy

Tak łatwo wam przychodzi opowiadać się za aborcją, tylko kobiety ponoszą jej skutki. To one wychodzą często zapłakane z gabinetów po usunięciu ciąży. To one często nie mogą juĹź mieć więcej dzieci, leczą się na depresję, a czasem nie dają rady i odbierają sobie Ĺźycie. To wy naciskacie, by zawsze były do waszej dyspozycji, gdy chcecie współżyć. To kobietom często serce pęka, gdy patrzą na maleństwa innych matek na spacerze. To one noszą swoje dzieci pod sercem. Wychowałam się w rodzinie wielodzietnej, bez wody bieżącej. Była nas 7-ka, u męża teĹź. Tak łatwo tłumaczyć: ciało kobiety, jej decyzja itp. Tylko mogło być Ĺźycie i go nie ma. Ciekawe, czy byście tak szybko swoim pociechom powiedzieli, Ĺźe mogli mieć siostrę, braciszka, tylko pan dr je wyciągnął przedwcześnie z brzuszka mamusi bo co ? Była za stara? Byliście za biedni, za wygodni? MoĹźe wolicie pieska lub kotka? Ile zdrowych dzieci mogło by Ĺźyć, tego nikt nie policzy. Co ze schorowanymi rodzicami? TeĹź do Bozi? Skoro tak łatwo wam przychodzi dawać wyrok śmierci na chore dzieci. Jesteście katolikami tak troszeczkę? Wybieracie sobie przykazania, które wam pasują? Nie kradnij- łatwe! Nie zabijaj- tu sobie troszkę pofolguję, zmienię, tak, jak mi pasuje.Potem złożę rączki do Bozi i pomodlę się o zbawienie duszy swojego zabitego dziecka. Nie byłam w takiej sytuacji, ale chyba lepiej pochować chore dziecko, dla którego juĹź nie było ratunku, niĹź zabić, mniejsze obciążenie psychiczne dla kobiety.

Tagi: Skoda, Policja
Źródło: https:

Pies wyskoczył na drogę.

Dodano: 03.11.2021 4:40 | 15 odsłon | 0 komentarzy

"Policjanci bez kamizelek, bez pojazdu z włączonych sygnałów (zresztą tam nawet nie ma radiowozu), są kompletnie nie widoczni pod wiaduktem. Wchodzą, poniewaĹź pani widocznej na nagraniu spadł portfel-dokumenty z wiaduktu na jezdnię. Czerwone auto uderza w barierki by uniknąć zderzenia z autem poprzedzającym."
Oni są po prostu żałośni i niebezpieczni dla ludzi. Jak nie utłuką na śmierć to swoją głupotą powoduję wypadki.

--
Poznań 1956
Gdynia 1970
KWK Wujek 1981
Granica z Białorusią 2021

Tagi: MG, Policja
Źródło: https:

Flota radiowoz??w dla zachodniopomorskiej policji

Dodano: 09.09.2021 16:11 | 24 odsłon | 0 komentarzy

Policj? z wojew??dztwa zachodniopomorskiego zasili??o 17 nowych radiowoz??w. To dwa rodzaje oznakowanych radiowoz??w: MAN TGE w wersji furgon "wypadowy" i VW Crafter w wersji APRD (ambulans pogotowia ruchu drogowego).

Źródło: https:

Nowe radiowozy APRD dla drog??wki

Dodano: 20.08.2021 10:51 | 26 odsłon | 0 komentarzy

Policjanci z ????dzkiej drog??wki otrzymali cztery specjalistyczne radiowozy do obs??ugi zdarze?? drogowych. Na teren wojew??dztwa ????dzkiego trafi??o 8 takich pojazd??w. Cztery pojazdy trafi??y tak??e do Bydgoszczy, Torunia i W??oc??awka.

Tagi: Policja
Źródło: https:

Nowe radiowozy APRD dla ??l?skiej policji

Dodano: 18.08.2021 11:13 | 31 odsłon | 0 komentarzy

Dziesi?? specjalistycznych pojazd??w APRD (Ambulans Pogotowia Ruchu Drogowego) trafi??o do ??l?skich jednostek policji, gdzie usprawni? prac? funkcjonariuszy dbaj?cych o bezpiecze??stwo na drogach.

Tagi: Policja
Źródło: https:

Pijani rowerzy??ci ?? sprawcy wielu wypadk??w. OC, rejestracje i kontrole trze??wo??ci pilnie potrzebne!

Dodano: 01.06.2021 0:11 | 118 odsłon | 0 komentarzy

Statystyki wypadk??w Policji z 2020 roku pokazuj?, ??e u??ytkownicy ekologicznych jedno??lad??w stanowi? bardzo du??e zagro??enie na polskich drogach. Patrz?c na statystyki, mo??na doj??? do wniosku, ??e Policja powinna jak najcz???ciej sprawdza? trze??wo??? rowerzyst??w. Niezb?dne jest tak??e wprowadzenie rejestracji dla rower??w i obowi?zkowego ubezpieczenia OC dla rowerzyst??w. Sp??jrzmy na statystyki wypadk??w z 2020 roku (dane Policji). [...]

Źródło: https:

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2022 web-auto.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone